Festiwal na Dzień Ziemi
Na platformie PADLET 250 zespołów z całej Polski dostawało w rytmie 1 zadanie na godzinę wielowarstwowe zadanie do wykonania .
Zadanie 1 zawierało oprócz wykonania logo przedstawienia sienie wykonania testu cele ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU Każda z grup wskazywała moce, z których skorzystają do realizacji wybranych celów ze zrównoważonego rozwoju.
Zadanie 2 to miedzy innymi: Spróbujecie zamknąć na chwilę oczy i zastanówcie się nad odpowiedziami na następujące pytania: Co mnie najbardziej uszczęśliwia? Jak lubię spędzać czas? Czy, to na co poświęcam najwięcej czasu, powoduje, że jestem szczęśliwy/a? Czy czegoś mi brakuje?
Zwróćcie uwagę, że konsumentem i konsumentką jest każdy i każda z nas. To, jakie decyzje zakupowe podejmujemy – nawet te pozornie nic nieznaczące, codzienne, w małym sklepiku osiedlowym – mają realny wpływ na innych ludzi i środowisko naturalne. Fakt, że jesteśmy ostatnim ogniwem łańcucha ekonomicznego pokazuje też, że wszystko jest ze sobą powiązane, a każde wcześniejsze ogniwo (wykonawcy, producenci, dostawcy, hurtownicy, detaliści itd.) jest równie ważne.
Na Padlecie podajcie swój własny autorski łańcuch przyczynowo-skutkowy pokazujący pozytywny wpływ ograniczania konsumpcji na ludzi i planetę.
Zadanie 3 polegało na zapoznaniu się z sylwetkami osób, które do działań ekologicznych podeszły w racjonalny i konkretny sposób czyli
WANGARII MAATHI- dzięki niej posadzono ok 55 milionów osób
OLGA MALINKIIEWICZ- w wieku 31 lat opatentowała metodę wytwarzania ogniw perowskitowi potrzebnych m.in. do paneli słonecznych
BOJAN SLAT – dzięki opracowanej technologii chciałby się pozbyć 90% plastiku z oceanu
GITANJALI RAO- wynalazł prosty, szybki test do sprawdzenia obecności wodzie ołowiu
Zadanie 4 to Aktywiści i aktywistki działają na rzecz różnych spraw, ale łączy ich jedno: wizja lepszego świata. Wy też na pewno wyobrażacie sobie idealny świat! Wejdźcie na menti.comi stwórzcie swój idealny świat ( będą widoczne na Fb na profilu CEO od 23.04.2020).
Głównym zadaniem było stworzenie komiksu.
Niewątpliwymi korzyściami tego projektu były bardzo różnorodne zadnia , możliwość pracy na wielu różnych programach.
Jednak “Zmiana klimatu jest rzeczywistością, ale nie możemy po prostu usiąść i patrzeć, jak ten potwór, jakim jest zmiana klimatu, zabiera nam dom. Nie toniemy, walczymy”.