Pan Paweł Domzalski nominowany do Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata” .
Nagroda im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata” od ponad 10 lat trafia w ręce nauczycieli i nauczycielek, którzy uczą i wychowują w duchu dialogu, tolerancji oraz poszanowania dla innych, inspirują do działań zgodnych z tymi zasadami i odgrywają aktywną rolę w swojej szkole oraz społeczności lokalnej.
Misją nagrody jest wspieranie nauczycieli, którzy w swojej pracy z młodzieżą starają się nie tylko przekazywać wiedzę, ale też kształtować postawy otwartości, szacunku dla innych, solidarności, a także aktywnego zaangażowania na rzecz tych wartości.
Kim jest nominowany do nagrody? Zainteresowanie literaturą to dla Niego droga do spotkania z drugim człowiekiem. Ludzie i ich sprawy stanowią Jego największą pasję, którą stara się zaszczepić uczniom. Od lat zajmuje się przywracaniem pamięci o dramacie Holokaustu. Jest autorem scenariuszy spektakli: „Z otchłani”, „Refleksje z poczekalni do gazu”, „Pierwsze na śmierć iść miały dzieci”, „Wzleciałam jak motyl”. Działania artystyczne przekuwa na konkret w postaci warsztatów i projektów, m.in. „O Żydach i Żydówkach”, „Opowieść o Irenie Sendlerowej”, akcja „Żonkile” i inne. Z Jego inicjatywy powstała wystawa poświęcona Polakom ratującym Żydów.
Aktualnym wyzwaniem jest problematyka uchodźcza i prawa człowieka, którą realizuje w ramach Klubu Dobrej Rozmowy, projektów Amnesty International, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin”, Polskiej Akcji Humanitarnej (m.in. Dzień solidarności z uchodźcami, warsztaty "Świat daleki od doskonałości?", „Kultura szacunku w sieci”, „Pomaganie a ludzka godność”, „Czy możliwy jest świat bez głodu?”). Jego sukcesem i dumą jest uwrażliwienie młodych na dramaty, jakie działy się w przeszłości i rozgrywają dzisiaj, oraz ich zaangażowanie i wola, by działać i choć w małym stopniu zmieniać świat na lepsze.
Nazwisko laureata poznamy podczas Międzynarodowej Konferencji "Jak rozmawiać o Sprawiedliwych? Reprezentacje w kulturze, znaczenie w edukacji”, która odbędzie się 26 października 2018 roku w Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin” w Warszawie.