Skip to content Skip to navigation

Świąteczna pomoc dla Rodaków na wschodzie 2022

.

Za wschodnią granicą Rzeczypospolitej żyje wielu naszych Rodaków, którzy co roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia czekają na wieści oraz paczki z Polski.
Z Bolesławca już od siedmiu lat przesyłamy drobne prezenty z życzeniami świątecznymi dla dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców partnerskiego miasta - Zbaraża.
Mimo, że w Zbarażu uczy się ok. 1500 uczniów w czterech szkołach, dla każdego, uczniowie z bolesławieckich szkół przekazywali drobny prezent w postaci czekolady i kartki z życzeniami.
Taki sam upominek przekazywaliśmy również do szkoły w Sieniawie koło Zbaraża, gdzie porządkowaliśmy wspólnie z tamtejszymi dziećmi przedwojenny cmentarz.
Chcielibyśmy również w tym roku przekazać ten drobny dowód pamięci i wsparcia w tych trudnych dla Ukrainy dniach.
Poprzez Fundację Studio Wschód, głównego organizatora akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia", przekazujemy również żywność dla Rodaków i potrzebujących Ukraińców, którzy nadal mieszkają w miejscowościach gdzie trwają walki.
Od momentu wybuchu wojny na Ukrainie (24.02.2022), prezes Fundacji Studio Wschód, pani Grażyna Orłowska-Sondej wraz z ekipą telewizyjną, każdego tygodnia są na Ukrainie, również w miastach przyfrontowych, niosąc pomoc mieszkańcom.
Prosimy szczególnie o czekolady, ciastka, słodycze, kakao, kawę, herbatę, konserwy, olej, makaron, ryż i kartki z życzeniami świątecznymi.
 
Dary można zostawić w bibliotece szkolnej.
Zachęcam również do obejrzenia filmu prezentującego akcję pomocy Rodakom realizowaną przez Fundację Studio Wschód.
https://youtu.be/N7-_RolX-Ik

.

Typ: 
Zwykła