Skip to content Skip to navigation

ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI - konkurs, recytacja, poezja śpiewana

.

Dnia 21 marca, w pierwszym dzień kalendarzowej wiosny obchodzimy Światowy Dzień Poezji. Święto zostało ustanowione w 1999 roku przez UNESCO. Jego celem jest promocja czytania, pisania i nauczania poezji na całym świecie.
 
Z tej okazji w bibliotece ZSOiZ w Bolesławcu została wykonana gazetka i wystawka tomików poezji. Dnia 20 marca 2023 roku zorganizowano konkurs pt.“W świecie poezji”. Wzięło w nim udział 8 uczniów z klas: 1TRS, 1TE, 1TŻ. Zadaniem uczestników było odczytanie wskazanych wierszy, podanie ich autora oraz tytułu. Najwięcej punktów, ex aequo otrzymały: Julia Błotna, Maja Domerecka, Amelia Lubaszewska z klasy 1TŻ. Gratulujemy!!!
Przedstawiciele klas 3PBS i 2PBS wzięli z kolei udział w zajęciach czytelniczych poświęconych poezji wybranych poetów. Wiersz Wisławy Szymborskiej ,,Niektórzy lubią poezję”, rozpoczął spotkanie. Uczniowie w trakcie zajęć bawili się słowem, szukali rymów, zastanawiali się nad znaczeniem poezji w codziennym życiu. Następnie młodzież wysłuchała poezję śpiewaną m.in. do wierszy Agnieszki Osieckiej w interpretacji różnych wykonawców.
Wszystkie podjęte działania miały na celu zachęcić uczniów do czytania poezji.

 
2_43.jpg

3_47.jpg

4_45.jpg

5_35.jpg

6_30.jpg

8_18.jpg

7_25.jpg

.

Typ: 
Zwykła