Skip to content Skip to navigation

2. Lotniskowe Targi Zawodozanwcze

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Bolesławcu w zawodzie technik spedytor (klasa pierwsza, druga i trzecia) udali się w dniu 22 kwietnia 2021 roku  w wirtualną podróż po strefie zastrzeżonej lotniska.
Odbyło się to dzięki uczestnictwu w 2. Lotniskowych Targach Zawodoznawczych, organizowanych przez Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport
To jedyna taka okazja w Polsce, aby spotkać w jednym miejscu przedstawicieli różnych jednostek pełniących obowiązki na lotnisku. Spotkanie przeznaczone było nie tylko dla uczniów, studentów, nauczycieli, doradców zawodowych czy rodziców, ale dla każdego, kto chciałby poznać lotnisko od środka.
Wyjątkowa edycja on-line pozwoliły uczestnikom na zaglądnięcie do tych części lotniska, do których zwykle nie mają dostępu. Interesujące wywiady i spotkania on-line szczegółowo zobrazują ścieżki karier na różnych stanowiskach. Prelegenci zaprezentowali swoje miejsce pracy oraz przybliżyli zakres obowiązków.
W spotkaniu wzięli udział pracownicy jednostek, takich jak Straż Graniczna, Służba Celno-Skarbowa, Polskie Linie Lotnicze LOT, LS Airport Services, Welcome AS oraz szerokie grono pracowników Kraków Airport!
Było to szczególne wydarzenie dotyczące zawodów związanych z lotniskiem, które objęte zostało patronatami honorowymi Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka oraz Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka.
Podczas rozmów z poszczególnymi prelegentami, za pomocą komentarzy, uczniowie mogli zadawać im pytania, na które na bieżąco udzielano odpowiedzi.
Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się m.in.:
  • Kim jest i czym zajmuje się Dyżurny Operacyjny Portu Lotniczego?
  • Jak zostać pracownikiem poszczególnych jednostek?
  • Czym na lotnisku zajmuje się sokolnik?
Wydarzenie organizowane zostało w ramach projektu „SPINaj naukę” dofinansowanego z Programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” Ministra Edukacji i Nauki. Patronat nad tegoroczną edycją targów objął Minister Edukacji i Nauki oraz Minister Infrastruktury, natomiast patronat medialny TVP3 Kraków, Radio Kraków oraz portal dlastudenta.pl.
targi-harmonogram-1618473091YlPXp.png

bez nazwy2.jpeg

bez nazwy 2.png

bez nazwy.jpeg

maxresdefault.jpg

 

Typ: 
Zwykła