Skip to content Skip to navigation

Etap szkolny VIII edycji Olimpiady Statystycznej – znamy wyniki.

Dnia 8 listopada odbył się szkolny etap VII edycji Olimpiady Statystycznej. Oficjalnym organizatorem jest Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne.
Do etapu szkolnego przystąpiło aż 24 uczniów z klasy 1 TE, 2TE oraz 3 PTE. Test składał się z 3 części z których można było uzyskać 50 punktów. Na rozwiązanie uczniowie mieli 60 minut. Zakres materiału z jakim musieli zmierzyć się uczniowie był bardzo rozległy. Poza wiedzą z zakresu statystyki publicznej uczniowie rozwiązywali zadania ze statystyki matematycznej oraz opisowej. Schemat Bernoulliego, prawdopodobieństwo całkowite, prawdopodobieństwo warunkowe dystrybuanta rozkładu normalnego, rozkład prawdopodobieństwa czy hipotezy statystyczne to tylko niektóre z wielu zagadnień z jakimi zmierzyli się nasi uczniowie.
Mimo bardzo wysokiego poziomu na olimpiadzie, aż 18  uczniów spełniło główny wymóg kwalifikacji do zawodów okręgowych, a mianowicie uzyskali minimum 50% punktów możliwych do zdobycia podczas etapu szkolnego, tym bardziej należy docenić sukces, jaki osiągnęli, niestety w takiej sytuacji regulamin określa, że z jednej szkoły do zawodów okręgowych kwalifikują się 3 osoby z najwyższym wynikiem.
Do etapu okręgowego, który odbędzie się w grudniu 2023 roku zakwalifikowały się następujące osoby:
  1. Julia Brodzikowska – drugi raz awansowała do finałów wojewódzkich
  2. Karolina Dul
  3. Zofia Borejko
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom. Zaprezentowaliście niezwykle wysoki poziom i każdy z Was zasługuje na duże brawa. Jesteśmy z Was dumni.
 
received_181119431658621.jpeg

received_228477300095305.jpeg

received_1345729229400872.jpeg

.

Typ: 
Zwykła