Skip to content Skip to navigation

Europejski Dzień Języków Obcych już w najbliższy poniedziałek

Dzień  26 września jest dniem szczególnym dla wszystkich nauczycieli języków obcych oraz osób, które chętnie uczestniczą w lekcjach języka obcego. 26 września to Europejski Dzień Języków. W tym roku do świętowania tego wyjątkowego dnia dołączą również nauczyciele przedmiotów gastronomicznych, którzy będą wspierać naszych uczniów podczas tworzenia i prezentacji potraw narodowych krajów europejskich.
Z tej okazji dnia 27.09.2021 r. w naszej szkole będzie dużo się działo:
- na lekcji 2 klasy I, II, III będą mogły zaprezentować wylosowany kraj: plakat informacyjny, flagę, strój narodowy, potrawę, muzykę itp. – im więcej informacji, tym lepiej.
- na lekcji 3 odbędzie  się turniej sportowo – językowy. W tej części do udziału zapraszamy klasy 1 i 2. Wytypowane przez klasę trzyosobowe zespoły będą rywalizować wykonując zadania sportowe na zmianę z językowymi.
- dodatkowo przez cały tydzień na lekcjach języka niemieckiego oraz angielskiego będziemy poznawać zwyczaje,  tradycje oraz elementy języków obcych całej Europy.
Za udział w przygotowaniu stanowisk prezentujących kraj oraz za rywalizację w  turnieju sportowo językowym uczestnicy otrzymają oceny (za aktywność) z języka i/lub przedmiotów gastronomicznych.
 
Zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli by przyłączyli się do zabawy, kibicowania i świętowania podczas Europejskiego Dnia Języków Obcych
.
Typ: 
Zwykła