Skip to content Skip to navigation

Kurs kelnerski dla uczniów naszej szkoły z JAKIMOWICZ HoReCa Academy

.

Dnia 15 czerwca 2023r. dla 21 uczniów naszej szkoły odbył się  profesjonalny kurs kelnerski na poziomie podstawowym, prowadzony przez fantastycznego specjalistę, audytora i szkoleniowca – właściciela firmy JAKIMOWICZ HoReCa Academy (http://horecaacademy.pl/) Pana Jana Jakimowicza.
Podstawowe Szkolenie Kelnerskie obejmowało:
- Cechy profesjonalnego kelnera
- Organizacja pracy na stanowisku „Kelner”
- Zachowania kelnera podczas obsługi Gościa
- Zasady noszenia zastawy stołowej + ćwiczenia praktyczne
- Zasady noszenia i zbierania brudnych talerzy +ćwiczenia praktyczne.
- Rodzaje serwisów +ćwiczenia praktyczne
- Rozkładanie i składanie obrusu + ćwiczenia praktyczne
- Rodzaje serwet + ćwiczenia składania
- Rodzaje zastawy stołowej
- Zakazy dla kelnera
Kurs bardzo się podobał naszej młodzieży!
Organizacją kursu zajmowała się pani Anna Nowak
Bardzo dziękujemy i czekamy na kolejny!
 
Trochę o samym prowadzącym…
Jan Jakimowicz to Kelner z Pasją…. z kilkunastoletnim doświadczeniem w Obsłudze Gościa w restauracji. Certyfikowany Trener w standardzie VCC. Zdobywał doświadczenie nie tylko w Holandii, ale i w Polsce, kierując zespołami Kelnerów m.in. w restauracji przy Hotelu o standardzie 4**** , który jako jeden z dwóch na opolszczyźnie został wyróżniony w przewodniku Gault & Millau 2018. Wielokrotnie wyróżniany w konkursach Kelnerskich. Laureat Plebiscytów: KELNER ROKU 2017, CZŁOWIEK ROKU w Kategorii Biznes- wyróżniony i nagrodzony za promowanie biznesu kelnerskiego oraz propagowanie zawodu kelnera wśród młodzieży.  Dwukrotny Juror podczas Mistrzostw Polski Młodych Kelnerów w Siedlcach w 2017 i 2018r roku.  REKORDZISTA POLSKI w utrzymaniu jak największej ilości kieliszków do wina w jednej dłoni! „Raczkujący” Sommelier i fascynat Sztuki Kelnerskiej połączonej z elementami serwisu wina i wiedzy o enologii. Posiada wiele Certyfikatów potwierdzających Jego kompetencje. Ukończył Kurs Pedagogiczny, uprawniający Go do dzielenia się swoją wiedzą i ogromnym doświadczeniem z adeptami w Szkołach Gastronomicznych, ale również innych profili, których uczniowie chcą podnosić swoje kwalifikacje zawodowe. Jego dewiza zawodowa to „Obsługuj Gości tak, jak chciałbyś być obsłużony”!!! , a Jego życiowym motto jest: „Największe bogactwo, to robienie tego, co kochasz” .

 
 
Typ: 
Zwykła