Skip to content Skip to navigation

List Ministra Edukacji i Nauki na zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2020/2021

Minister Edukacji i Nauki skierował dziś, 24 czerwca br. list do szkół i placówek oświatowych z okazji zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W liście minister Przemysław Czarnek podziękował nauczycielom i dyrektorom szkół za całoroczną pracę, zaangażowanie oraz wspieranie młodych ludzi. Pogratulował także uczniom wyników w nauce oraz życzył spokojnych i bezpiecznych wakacji.
– Za nami niezwykle trudne i pod wieloma względami nietypowe miesiące pracy. Wysokie statystyki zachorowań i niebezpieczeństwo związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa sprawiły, że przez większość roku szkolnego młodzi ludzie uczyli się w sposób zdalny. Byli pozbawieni bezpośredniego kontaktu ze swoimi nauczycielami, wychowawcami oraz rówieśnikami – napisał minister Przemysław Czarnek, podsumowując zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w roku szkolnym 2020/2021.
Szef MEiN zaznaczył, że ze skutkami kształcenia na odległość będziemy mierzyć się w najbliższych latach, dlatego też Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało kompleksowy program wsparcia uczniów po długotrwałym okresie nauki zdalnej. Na jego realizację zostały przeznaczone dodatkowe środki finansowe.
W liście minister Przemysław Czarnek podkreślił jednocześnie, że postępujący proces szczepień daje szansę na uniknięcie w przyszłości ponownego zamknięcia szkół i placówek. Wskazał również, jak ważny dla młodego człowieka jest bezpośredni kontakt z nauczycielem: – Okres kształcenia na odległość pokazał dobitnie, że bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem nie zastąpią nawet najnowocześniejsze technologie.
Minister Przemysław Czarnek podziękował dyrektorom szkół i nauczycielom za całoroczną pracę oraz wspieranie uczniów w okresie nauki zdalnej: – Dziękuję, że w tym trudnym czasie byli Państwo blisko swoich uczniów, oferowali pomoc i wsparcie w najróżniejszych sytuacjach.
Minister Edukacji i Nauki pogratulował uczniom sukcesów w nauce i innych dziedzinach szkolnej aktywności. Złożył także życzenia udanych wakacji: – Życzę Wam, aby wakacje były czasem poznawania i odkrywania nowych miejsc, a także zawierania trwałych przyjaźni i znajomości.
 

 

 
 

Typ: 
Zwykła