Skip to content Skip to navigation

List Ministra Edukacji i Nauki z okazji Narodowego Święta Niepodległości

.

Z okazji 103. rocznicy odzyskania niepodległości Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek skierował list do uczestników obchodów 11 listopada w całej Polsce. W liście minister podkreślił znaczenie tego święta w naszej tradycji i historii.
– Narodowe Święto Niepodległości to szczególny dzień w kalendarzu polskich rocznic historycznych. Pamięcią sięgamy do wydarzeń z 1918 roku, kiedy po 123 latach niewoli Polska wróciła na mapę Europy. Ze czcią wspominamy pokolenia Polaków, którzy w najróżniejszy sposób – często w odległych zakątkach świata ­– walczyli o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny – zaznaczył minister.
 
Minister Edukacji i Nauki napisał w liście, że:
 
– Kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości przypomina nam, że każdego dnia jesteśmy zobowiązani do dbania o pomyślność naszego kraju. W trosce o wspólne dobro najpełniej przejawia się nowoczesny patriotyzm i poczucie obywatelskiego obowiązku. Tylko taka postawa pozwala nam być duchowymi spadkobiercami tych, którzy ofiarnie i bezgranicznie służyli Polsce – podkreślił minister.
 
Wszystkim uczestnikom obchodów 11 listopada Minister Edukacji i Nauki życzył radosnego świętowania!
 

.

Typ: 
Zwykła