Skip to content Skip to navigation

Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej

.

W piątek 8 września 2023 roku odbyło się Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. To już jedenasta edycja tej akcji, która ma na celu popularyzację polskiej literatury i kultury. Tym razem wybrano powieść z 1888 roku, która przedstawia losy kilku rodzin na tle historycznych wydarzeń z XIX wieku. Akcja rozgrywa się głównie na Litwie i Podlasiu, gdzie autorka spędziła większość swojego życia. W ZSOiZ w Bolesławcu czytanie zainaugurowali poloniści- Sylwia Czernatowicz, Aneta Antczak, Marta Naliwańczyk-Śliwowska, Paweł Domzalski, Pani dyrektor Renata Paszko oraz Pani wicedyrektor Dorota Wojtyniak.
Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” 2023 było nie tylko okazją do wspólnego przeżywania literatury, ale także do refleksji nad wartościami i tradycją narodową. Jak podkreślił prezydent Duda w liście do uczestników akcji: "Nad Niemnem to książka o naszej historii i naszej tożsamości. To książka o tym, co nas łączy i co nas różni. To książka o tym, jak ważne jest szanowanie drugiego człowieka i jego poglądów. To książka o tym, jak piękna jest Polska i jak wielka jest jej kultura".
Dziękujemy wszystkim za udział w wydarzeniu i zapraszamy chętnych do udziału w poniedziałek 11 września na długiej przerwie w konkursie ze znajomości powieści. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową zakładkę nawiązującą do dzisiejszego wydarzenia.

 
1 (Copy)_10.JPG

6 (Copy)_6.JPG

8 (Copy)_4.JPG

15 (Copy)_5.JPG

12 (Copy)_6.JPG

17 (Copy)_5.JPG

23 (Copy)_3.JPG

9 (Copy)_8.JPG

19 (Copy)_2.JPG

26 (Copy)_1.JPG

29 (Copy)_3.JPG

30 (Copy)_2.JPG

31 (Copy)_2.JPG

34 (Copy)_2.JPG

37 (Copy)_0.JPG

46 (Copy)_1.jpg

47 (Copy)_1.jpg

48 (Copy)_0.jpg

49 (Copy)_0.jpg

50 (Copy).jpg

.

Typ: 
Zwykła