Skip to content Skip to navigation

Nauczyciele ZSOiZ odznaczeni medalami

.

W poniedziałek  18 października  2021 roku w Dolnośląskim Zespole Szkół w Karpaczu odbyła się ceremonia wręczenia odznaczeń– Złotych, Srebrnych i Brązowych Medali za Długoletnią Służbę oraz Medalu Komisji Edukacji Narodowej.
Medal Komisji Edukacji Narodowej przyznano Pani Edycie Chomiaczewskiej, nauczycielce języka niemieckiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Bolesławcu.
Medalami za Długoletnią Służbę uhonorowano  nauczycieli: Panią Danutę Jarosz (medal srebrny) oraz Panie Małgorzatę Plis-Lozer i Annę Nowak (medal brązowy). Medale w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy wręczali Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu do spraw wspierania wychowawczej funkcji szkoły i placówki, edukacji włączającej oraz kształcenia zawodowego Pani Marzena Machałek oraz Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski.
Mając na względzie ewentualne zagrożenie epidemiologiczne zrezygnowano z nieoficjalnej części artystycznej, corocznie przygotowywanej przez młodzież. Przed zebranymi wystąpił Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk umilając zebranym uroczystość kilkoma wybranymi przez siebie balladami, także swojego autorstwa.
Medal za Długoletnią Służbę dzieli się na trzy stopnie: I stopień – Medal Złoty, II stopień – Medal Srebrny, III stopień – Medal Brązowy.
Medal ustanowiono w 1938 roku, a przywrócono w 2007. Jest nadawany za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwu.
 
Serdecznie gratulujemy!

 
1_0.jpg

3_1.jpg

4_2.jpg

5_1.jpg

6_1.jpg

9.jpg

10.jpg

2.png

7_1.jpg

8_0.jpg

.

Typ: 
Zwykła