Skip to content Skip to navigation

Po raz kolejny bierzemy udział w akcji „BohaterOn w Twojej szkole”

.

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w akcji „BohaterOn w Twojej szkole”. Jest to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez trzy wrocławskie organizacje: Fundację Rosa, Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.
W ramach akcji w październiku 2023 roku zostaną przeprowadzone przez pana Pawła Domzalskiego warsztaty tematyczne „Wśród gruzów. O warszawskich Robinsonach” oparte o animacje opisujące losy ludzi, którzy po upadku Powstania ukrywali się w ruinach Warszawy: Czesława Lubaszki, Gabriela Cybulskiego, Mariana Urmowskiego, Danuty Gałkowej i Jana Pęczkowskiego. Uczestnicy projektu wyślą także wirtualne kartki do żyjących Powstańców Warszawskich.
Powstanie Warszawskie to symbol waleczności i męstwa nie tylko dla mieszkańców Warszawy, ale dla nas Polaków. 79 lat temu nasi przodkowie stanęli do nierównej walki ze znienawidzonym wrogiem pragnąc wolności, wolnej Polski. To też jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w polskiej historii, o którym powinniśmy pamiętać.

.

Typ: 
Zwykła