Skip to content Skip to navigation

Podziękowanie od prezydenta Andrzeja Dudy za udział w Narodowym Czytaniu

.
Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Bolesławcu otrzymał specjalne podziękowanie do Prezydenta RP Andrzeja Dudy za udział w tegorocznym Narodowym Czytaniu.
 
- Serdecznie dziękujemy za udział w Narodowym Czytaniu ,,Ballad i Romansów”.  Bardzo się cieszymy, że wszyscy razem współtworzyliśmy to wspaniałe wydarzenie, które miało tak wielki zasięg. Jesteśmy pod wrażeniem Państwa zaangażowania, dzięki któremu Narodowe Czytanie, znów sprawiło wiele radości i dowiodło, że klasyka polskiej literatury pozostaje dla nas wciąż żywa i inspirująca i że nasz literacki kanon niezmiennie nas jednoczy.
Podczas tegorocznej odsłony Narodowego Czytania poezja Adama Mickiewicza rozbrzmiewała w tysiącach miejsc w Polsce i na całym świecie, odkrywając na nowo piękno polszczyzny i bogactwo kulturowe Rzeczpospolitej. Powszechna lektura ,,Ballad i Romansów”, stanowiła zarazem uhonorowanie Roku Romantyzmu Polskiego, co jest dodatkowym walorem tej akcji i zasługuje na osobne docenienie.
Jako wyraz podziękowania i pamiątkę wspólnej lektury proszę przyjąć okolicznościowy egzemplarz ,,Ballad i Romansów” wzbogacony ilustracjami, które powstały specjalnie na Narodowe Czytanie 2022pisze prezydent Andrzej Duda.
 
Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja społeczna zainicjowana przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Głównym celem akcji jest popularyzacja czytelnictwa i promowanie bogactwa polskiej literatury. Biblioteka Szkolna ZSOiZ w Bolesławcu uczestniczy w akcji od samego początku.

 
8 (Copy)_4.jpg

7 (Copy)_5.jpg

10 (Copy)_3.jpg

1 (Copy)_2.jpg

6 (Copy)_6.jpg

5 (Copy)_2.jpg

4 (Copy)_4.jpg

2 (Copy)_6.jpg

3 (Copy)_7.jpg

CCI_000014 (Copy).jpg

.

Typ: 
Zwykła