Skip to content Skip to navigation

"Poezja jest sztuką, która dotyka duszy" - gazetka z okazji Światowego Dnia Poezji.

.

Światowy Dzień Poezji to coroczne święto obchodzone 21 marca, ustanowione przez UNESCO w 1999 roku. Celem tego dnia jest promowanie czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie oraz zachęcanie do uznania poezji jako formy sztuki, która ma istotne znaczenie dla naszej kultury i dziedzictwa.
Poezja to sztuka pisania wersów i wierszy, która wykorzystuje rytm, rymy, metafory i inne techniki językowe, aby przekazać emocje, idee i historie. Poezja może być zarówno intymna, jak i uniwersalna, i często jest używana do wyrażania miłości, tęsknoty, bólu, nadziei, radości i innych silnych uczuć.
Z okazji Światowego Dnia Poezji na gazetce ściennej przygotowanej w bibliotece przez panią Sylwię Czernatowicz, prezentujemy kilka wierszy znanych polskich poetów. Zachęcamy do zapoznania się z nimi i czerpania inspiracji z piękna słowa pisanego. Wśród wierszy zaprezentowanych na gazetce znajdują się m.in. wiersze Miłosza, Poświatowskiej, Szymborskiej, ks. Twardowskiego czy Juliana Tuwima a także cytaty o poezji oraz wiele tomików poetyckich. Obok zaś gazetki stanęło drzewko poezji udekorowane najpiękniejszymi cytatami o poezji i literaturze.
Światowy Dzień Poezji to także doskonała okazja, aby poznać nie tylko polskich poetów, ale także autorów z innych krajów i kultur. W bibliotece znajduje się wiele pozycji z poezją międzynarodową, zachęcamy więc do zapoznania się z nimi i odkrywania piękna różnorodności literatury.

 
1 (Copy)_12.jpg

3 (Copy)_22.jpg

2 (Copy)_26.jpg

5 (Copy)_20.jpg

7 (Copy)_22.jpg

8 (Copy)_17.jpg

9 (Copy)_12.jpg

10 (Copy)_16.jpg

11 (Copy)_9.jpg

12 (Copy)_7.jpg

13 (Copy)_8.jpg

14 (Copy)_5.jpg

15 (Copy)_5.jpg

16 (Copy)_4.jpg

17 (Copy)_4.jpg

18 (Copy)_5.jpg

23 (Copy)_2.jpg

24 (Copy)_6.jpg

 
Zapraszamy do odwiedzenia biblioteki i świętowania Dnia Poezji z nami!
.
Typ: 
Zwykła