Skip to content Skip to navigation

Spotkanie ze stewardessą brytyjskich linii lotniczych

Dnia 18.12.2020r podczas lekcji wychowawczej klasy 1PRS  w aplikacji Meet gościliśmy panią Marta Meyer, cabin manager brytyjskich linii lotniczych, która opowiedziała uczniom o specyfice pracy w zawodzie stewarda/stewardessy, o zasadach rekrutacji pracowników, o wymaganych kryteriach oraz o licznych szkoleniach. Młodzież dowiedziała się jak ważna jest w pracy znajomość języków obcych, umiejętność pracy w zespole oraz dbałość o kondycję fizyczną.  Za pomocą zaproponowanej przez panią Martę strony internetowej uczniowie mogli za pomocą quizu sami ocenić czy nadają się do tego zawodu.
Podczas lekcji wychowawczej uczniowie mieli okazję wysłuchać jak przebiegała nie tak oczywista i niełatwa droga kariery naszego Gościa oraz o pasji do podróży i chęci poznawania nowych kultur.
Podsumowując spotkanie dowiedzieliśmy się, że aby osiągnąć postawione przez siebie cele należy przede wszystkim uwierzyć w siebie, rozpisać cele na działania i być zdeterminowanym a każdy wysiłek, który podejmiemy przybliży nas do sukcesu.
I mam nadzieję, że to spotkanie dodało nam skrzydeł i z taką energią wkroczymy w nowy semestr.