Skip to content Skip to navigation

Szkolenie dla wolontariuszy projektu „Granie na ekranie”.

W dniu 16 czerwca 2021 roku, wybrani uczniowie klas pierwszych i drugich, brali udział w szkoleniu  dla wolontariuszy projektu „Granie na ekranie”.
Jest to działanie w ramach innowacyjnego projektu edukacyjnego -Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo, do którego przystąpiła nasza szkoła, a  który wspiera placówki edukacyjne we wdrażaniu nowych technologii i higieny cyfrowej w edukacji.
SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO to wspólnota uczniów, rodziców i nauczycieli, dla których wartością jest kształtowanie równowagi między korzystaniem z nowych technologii i świadomym tworzeniem realnych więzi poza przestrzenią Internetu. Troszcząc się o ów balans wpływamy pozytywnie na dobrostan psychiczny, fizyczny i społeczny całej społeczności szkolnej.
„Granie na ekranie” to projekt badawczo – edukacyjny którego patronem merytorycznym jest  Fundacja Dbam o Mój Zasięg. Organizatorem projektu jest Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. Celami działań jest zdobycie aktualnej wiedzy na temat używania gier cyfrowych przez dzieci i młodzież oraz edukacja społeczeństwa w zakresie odpowiedzialnego graniaProjekt otrzymał rekomendację Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Aktualnie projekt dobiega końca. W jego ramach również 11 nauczycieli naszej szkoły wzięło udział w szkoleniu on-line w dniu 8 czerwca 2021 roku. Zrealizowano największe jak dotąd w Polsce badania grania w gry cyfrowe przez młodzież, 31.05.2021 ukazała się książka z wynikami tego badania pt. “Granie na ekranie. Młodzież w świecie gier cyfrowych”, która dostępna jest za darmo do pobrania pod tym adresem. Zachęcamy również do zapoznania się z prezentacją zawierającą najważniejsze wyniki badania, dostępną tutaj. Więcej informacji o projekcie i materiały znajdują się na stronie głównej Organizatora: www.granienaekranie.pl.
 

  

  

 
 

 

Typ: 
Zwykła