Skip to content Skip to navigation

SZKOLNY KONKURS FILOZOFICZNY

.

17 listopada 2022 roku obchodzimy Światowy Dzień Filozofii. Zapraszamy do udziału w Szkolnym Konkursie Filozoficznym.
 
Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy filozoficznej. Uczniowie przed przystąpieniem do konkursu zapoznają się z problemami filozofii starożytnej i jej głównymi przedstawicielami. Organizatorem konkursu jest Pan Paweł Domzalski – nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze.
Konkurs jest skierowany do wszystkich chętnych uczniów ZSOiZ w Bolesławcu. Udział w konkursie jest dobrowolny.
 
Konkurs przebiega w dwóch etapach: teoretycznym i praktycznym niezależnym od siebie.
 
1 etap odbędzie się 17 listopada w czwartek o godz. 10.40 w Bibliotece Szkolnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Bolesławcu.
 
Za zadania przyznawane są punkty. W części teoretycznej za zadanie można uzyskać 5 pkt, w części praktycznej maksymalnie 30 pkt.
Zadaniem uczestników w pierwszym etapie jest udzielenie odpowiedzi na zadane pytania.
 
Drugi etap konkursu trwa do 24 listopada 2022 roku. Ta część polega na wykonaniu figurki wybranego filozofa (odwzorowaniu jego cech charakterystycznych według znanych z historii portretów) w skali 1:10 lub 1:5. Techniki możliwe do wykorzystania (możliwe łączenie różnych technik) np.: modelowanie w glinie, plastelinie, masach polimerowych, papier mâché, szycie, filc itd. Prace będą oceniane przez organizatora, nauczycieli plastyki i wiedzy o kulturze.
 
Poszczególne etapy traktowane są niezależnie. Można przystąpić jedynie do 1 etapu lub jedynie do 2 etapu. Chętne osoby prosimy o zapisywanie się w bibliotece szkolnej.
 
 
Paweł Domzalski
 
Typ: 
Zwykła