Skip to content Skip to navigation

Trening z mistrzem!

W miniony piątek, dnia 22 marca 2024 r. młodzież naszej szkoły miała okazję uczestniczyć w wyjątkowym sportowym wydarzeniu, treningu z mistrzem – Mateuszem Golsztajnem, trenerem z bolesławieckiego Klubu Sportów Walki Gladiator ( https://www.facebook.com/CSW.StreetFighter/ https://www.instagram.com/ksw_gladiator_boleslawiec/ )
Trening został zorganizowany dzięki uprzejmości Pana Mateusza Golsztajna i KSW Gladiator we współpracy z uczniem klasy 3 PTŻ Kacprem Przykotą, czynnym uczniem klubu w sekcji boksu, a także nauczyciela wychowania fizycznego Pana Macieja Sobolewskiego.
Ale najpierw przedstawię wyjątkowego człowieka z pasją, ogromnym doświadczeniem i mądrością życiową, trenera Mateusza. Dzięki wytrwałości i determinacji sportowej – mistrz, trener boksu, zawodnik boksu tajskiego, muay thai. Jak samo o sobie mówi kocha ten sport, jest gotowy i otwarty na nowe wyzwania (w kontekście pracy jako instruktor boksu) oraz wszelkich form współpracy z młodzieżą i środowiskiem lokalnym:
"Bardzo się cieszę, że otwieramy sekcje bokserską. Zamierzam ożywić boks w Bolesławcu i dać zawodnikom nową szansę na rozwój i doświadczenie. Boks był ze mną od początku mojej przygody ze sportami walki. Zawsze się boksem pasjonowałem i przewijał się w mojej karierze. Walczyłem zarówno amatorsko jak i zawodowo w boksie. Kocham ten sport i chce się tym dzielić! Sport to moja misja. Boks to świetny sport i wyzwanie. Oczywiście zapraszam okoliczne kluby bokserskie do współpracy. Sport powinien łączyć, nigdy dzielić. Pamiętajcie o tym! Liczy się pasja, dyscyplina i duch sportu!"
Pan Mateusz Golsztajn poprowadził dla młodzieży krótki, bardzo intensywny trening oraz pokaz bokserski dla chętnych uczniów, w tym kobiet.
W treningu brało udział (na różnych jego etapach) ponad 50 osób z różnych klas ZSOiZ.
Całe przedsięwzięcie zostało zainicjonowane przez Kacpra Przykotę, ucznia klasy 3 PTŻ, który został zwycięzcą etapu rejonowego XXXI edycji Olimpiady Zdrowia PCK z Biedronką i w ramach realizacji jednego z celów regulaminowych olimpiady zorganizował akcję prozdrowotną propagującą ruch.
Olimpiada to konkurs, którego celem jest wykształcenie u dzieci i młodzieży potrzeby dbania o własne zdrowie i środowisko naturalne.
Dzięki Olimpiadzie młodzi ludzie mogą nie tylko wykazać się wiedzą na temat szeroko rozumianego zdrowego stylu życia, ale także wprowadzać modelowe działania w swojej lokalnej społeczności. Dodatkowo wykształcamy w uczestnikach umiejętność mobilizacji lokalnych środowisk na rzecz ważnych społecznie celów. Założenia Olimpiady wpisują się w cel nr 3 Agendy ONZ 2030 – „Dobre zdrowie, jakość życia”.
Cieszymy się bardzo za możliwość uczestniczenia w profesjonalnie poprowadzonym treningu, a także na przyszłą współpracę z trenerem Mateuszem Golsztajnem oraz KSW Gladiator z Bolesławca.
Poniżej krótka relacja ze spotkania piątkowego.

 
cde9ba00-cd7b-4416-a584-1f8afc6688b1.jpg

aeee8160-d0e5-4758-9e5d-719c4f958154.jpg

9379b110-bbc8-47fc-bf9d-01f0380c7277.jpg

a66fb643-3055-4a10-b1af-61487d8022b1.jpg

Typ: 
Zwykła