Skip to content Skip to navigation

Uwaga! Dwa nowe konkursy czytelnicze!

.

1) Jednym z patronów 2021 roku jest Stanisław Lem – światowej sławy, wybitnie utalentowany pisarz polski, prekursor fikcji naukowej – gatunku literackiego powszechnie znanego jako science fiction. Dlatego też dnia 10 grudnia 2021 (piątek) na 4 godzinie lekcyjnej (od 10.40 do 11.25) odbędzie się w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych konkurs z życia i twórczości tego słynnego pisarza. Będzie to test w języku polskim składający się z 40 pytań: kilka pierwszych to pytania otwarte z życia literata, następne pytania mają 4 opcje odpowiedzi do wyboru (A, B, C, D).
 
2) Jo Nesbo – niezwykle utalentowany pisarz norweski, twórca bardzo popularnych powieści i opowiadań kryminalnych, obchodzi 29 marca 2022 swoje 62 urodziny. Z tej okazji ogłaszam konkurs z życia i twórczości tego autora. Odbędzie się on w właśnie dnia 29 marca 2022 (wtorek) na 2 godzinie lekcyjnej (od 8.50 do 9.35)  w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. Będzie to test w języku polskim składający się z 40 pytań: kilka pierwszych to pytania otwarte z życia pisarza, następne pytania mają 4 opcje odpowiedzi do wyboru (A, B, C, D). Zacznijcie czytać jego powieści i opowiadania już teraz! Czeka Was rozrywka na naprawdę wysokim poziomie! 
 
Sale, w których odbędą się oba te konkursy, zostaną ogłoszone na tydzień przed każdym z nich, kiedy będę znał już liczbę uczestników. Zwycięzca dostanie 6 za aktywność z wagą 40%, drugie miejsce to 6 z wagą 30%, a trzecie miejsce to 6 z wagą 20%. Zachęcam serdecznie do wzięcia udziału każdego fana dobrej literatury! Zgłaszać należy się bezpośrednio do Mateusza Rosińskiego lub do polonistów.
 
Mateusz Rosiński
Typ: 
Zwykła