Skip to content Skip to navigation

Wyniki II Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów klas I - IV technikum oraz szkół branżowych "Deutsch im Beruf"

.

Niezmiernie miło nam poinformować, że prace konkursowe dwóch naszych zespołów zostały docenione w II Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego „Deutsch im Beruf” dla uczniów Technikum oraz Szkół Branżowych.
 
II miejsce zajęła Klaudia Pacyna i Amelia Burdzy z klasy 4 GTŻ „Liebe geht durch den Magen”, ex aequo z grupą z Zespołu Szkół Elektronicznych w Bolesławcu. Projekt uczennic z klasy 2PBS Anity Perlak, Kingi Juszczak oraz Dominiki Struk „Warum lohnt es sich, Keramikverziehrer zu werden” został wyróżniony.
 
Do konkursu zgłosiło się 13 zespołów z 5 szkół ponadpodstawowych. Na pierwszym miejscu uplasowała się grupa z Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu, trzecie miejsce zajęła grupa z Zespołu Szkół Mechanicznych również ex aequo z grupą z Zespołu Szkół Elektronicznych w Bolesławcu.
 
Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu materiału leksykalnego dotyczącego danego zawodu, wyselekcjonowaniu najciekawszych informacji, zatytułowanie pracy w ciekawy sposób oraz przygotowaniu materiału konkursowego w formie krótkiego nagrania (max 3min)
 
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i kreatywne pomysły i gratulujemy zwycięzcom. 
 
Wręczenie nagród odbędzie się na Uroczystej Gali w czerwcu 2023 r.

.

Typ: 
Zwykła