Skip to content Skip to navigation

Z sercem na dłoni <3

Kto to wolontariusz? To osoba, która swój czas poświęca na pracę i działania, nie otrzymując przy tym wynagrodzenia. W podjęte działanie wkłada całą swoją energię i chęci. Zbliżający się Dzień Wolontariusza był okazją, aby podziękować wszystkim, którzy bezinteresownie działają na rzecz innych, a także by sami wolontariusze mogli pochwalić się zrealizowanymi inicjatywami i zachęcić do współdziałania wszystkich tych, którzy na razie stoją z boku.
W piątek 02 grudnia 2022 roku w Teatrze Starym w Bolesławcu odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono nominacje, wyróżnienia i nagrody osobom indywidualnym, organizacjom i instytucjom, które bezinteresownie niosą pomoc innym, a tym samym promują postawy prospołeczne i samą chęć niesienia pomocy. Nominację do tytułu Wolontariusza Roku 2022 Powiatu Bolesławieckiego otrzymało Szkolne Koło Wolontariatu w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra Henryka Sucharskiego Bolesławcu.
Nominację w kategorii Wolontariusz Dorosły otrzymały także Pani Barbara Smoleńska oraz siostra Anna Mikołajewicz.
Serdecznie gratulujemy!

3_30.jpg

Szkolne Koło Wolontariatu działające w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Bolesławcu to grupa ponad 60 młodych ludzi, których połączyła pasja pomagania. Ważnym elementem pracy młodzieży jest działalność ekologiczna, zbiórka darów dla Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Klekusiowo” oraz dla Schroniska dla Zwierząt Małych w Dłużynie Górnej. Koło podjęło się wielu działań pomocowych dla obywateli Ukrainy.  Młodzież samodzielnie organizowała również kiermasze ciast, z czego pozyskane środki przeznaczyła na leczenie chorych dzieci oraz na pomoc rodzinie, która ucierpiała w wyniku pożaru.

Siostra Anna Mikołajewicz jest opiekunką Szkolnego Koła Wolontariatu w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Bolesławcu. Od ponad 20 lat jest aktywnym honorowym dawcą krwi a dodatkowo promuje wśród młodzieży ideę honorowego krwiodawstwa. Organizuje warsztaty z edukacji ekologicznej i klimatycznej. Uczestniczyła w wielu działaniach pomocowych na rzecz Ukrainy. Siostra Anna wspiera młodzież w rozwijaniu pasji i talentów. Wśród jej podopiecznych są laureaci i finaliści wielu konkursów.
 
Barbara Smoleńska Prezes Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich. Prowadzi w bibliotece miejskiej zajęcia z cyklu „Poszukiwania genealogiczne”. Inicjuje i podtrzymuje dobre relacje polsko – ukraińskie. Angażuje się w akcję „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. Organizowała wystawy i prezentacje, np. z okazji Dnia Osadnika. Aktywizowała seniorów w ramach programu „Aktywny Senior”.
 

4_30.jpg

5_20.jpg

6_18.jpg

7_15.jpg

9_9.jpg

IMG-20221202-WA0002(1).jpg

2_27.jpg

.

Typ: 
Zwykła