Skip to content Skip to navigation

Za nami IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Potyczki transportowe

.

19 kwietnia 2024 roku  Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych był gospodarzem finału Ogólnopolskiego Konkursu „Potyczki transportowe” skierowanego do uczniów kształcący się  w zawodzie technik spedytor i technik logistyk. Pomysłodawczynią i główną organizatorką konkursu była nauczycielka przedmiotów zawodowych Pani Barbara Smoleńska.
Celem konkursu było pobudzenie ambicji i chęci doskonalenia umiejętności w zakresie transportu, spedycji i logistyki oraz podniesienie poziomu kompetencji zawodowych uczestników i współpraca między szkołami, kształcącymi w zawodach z branży transportowej.
Inicjatywa objęta była honorowym patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty oraz patronatem merytorycznym przez Wyższą Szkołę Zawodową im. Witelona w Legnicy.
W konkursie udział wzięło 67 szkół z całej Polski, które zgłosiły 540 uczniów, chcących wziąć udział w rywalizacji. W finale zmierzyło się 30 uczniów, którzy musieli zorganizować przewóz abażurów szklanych od producenta do odbiorcy.
Poziom był wyrównany. O zwycięstwie decydowały nie tylko poprawne odpowiedzi, ale również czas w którym uczestnicy wykonali zadania.   
Szczególne podziękowania kierujemy do firmy  Rhenus Warehousing Solutions Bolesławiec Sp. z o.o. , która w tym roku była sponsorem nagród dla laureatów konkursu.
                                                   
Niezmiernie miło nam poinformować, że w tym roku najlepszymi organizatorami transportu byli:
  1. Roksana Ogrodnik ZS nr 2 Stargard
  2. Wiktor Woźniak CKZiU nr 3  Zielona Góra
  3. Kamil Kuczyński ZSZ nr 6 Poznań
 
Serdecznie gratulujemy!!!

 

Typ: 
Zwykła