Skip to content Skip to navigation

Zakończył się „Dolnośląski Powerman Sport Duathlon” 

Zakończył się „Dolnośląski Powerman Sport Duathlon”  w którym wielu z naszych uczniów podjęło wyzwanie pokonania dwóch dystansów, 40 km biegiem oraz 120 km rowerem. Razem pokonaliśmy 1070 km, co dało nam 19 miejsce wśród 157 zgłoszonych szkół z Dolnego Śląska oraz pierwsze miejsce wśród zgłoszonych bolesławieckich szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

Celem organizacji akcji było promowanie zdrowego stylu życia, współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży, aktywizacja i wypracowanie zdrowych nawyków wśród uczniów województwa dolnośląskiego z każdego typu szkół.

 Duathlon odbywał się w trzech kategoriach wiekowych:   – Igrzyska Dzieci dziewcząt i chłopców dla klas IV-VI, roczniki 2008 i młodsi   – Igrzyska Młodzieży Szkolnej dziewcząt i chłopców roczniki 2006-2007  oraz dla szkół ponadpodstawowych-  Licealiada dziewcząt i chłopców roczniki 2001 i młodsi.

W naszej szkolnej drużynie największe dystanse pokonali:

Julia Mozgwa 160km

Maja Juźwicka 148km (IV miejsce w klasyfikacji indywidualnej w kategorii bieg)

Mikołaj Krupa 135 km

Kaja Antos 120 km

Jakub Głaz 114 km

Michał Fulara 62 km

Anna Świadkiewicz 54 km

Błaszczyk Kevin 42 km

 

Szczegółowe wyniki w poniższym linku:

https://online.datasport.pl/zapisy/portal/results/wyniki/szkoly.php

 

Za udział w wydarzeniu serdecznie gratulujemy!

Typ: 
Zwykła