Skip to content Skip to navigation

PODWÓJNY SUKCES NASZYCH HOTELAREK ! Natasza Zarówna i Oliwia Jadach w finale ogólnopolskim Olimpiady Umiejętności Hotelarskich !!!

W połowie grudnia przekazaliśmy informację o kolejnym sukcesie uczennic Technikum Hotelarskiego. W eliminacjach wojewódzkich Olimpiady Umiejętności Hotelarskich Natasza i Oliwia zdobyły odpowiednio II i IV miejsce.
           Dzisiaj już wiemy, że zdobyte miejsca i punkty pozwoliły zakwalifikować się obu naszym adeptkom hotelarstwa do finału ogólnopolskiego Olimpiady. Znalazły się w gronie 36 najlepszych uczniów szkół hotelarskich w Polsce. Jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że na różnych etapach eliminacji pokonały kilka tysięcy konkurentów ze stu siedemdziesięciu szkół hotelarskich w całym kraju, to możemy uznać, że jest to rewelacyjne osiągnięcie młodych mistrzyń hotelarstwa.
 
  Natasza Zarówna uzyskała VI wynik, a Oliwia Jadach XII wynik w Polsce !
 
           Organizatorem Olimpiady Umiejętności Hotelarskich jest najlepsza wyższa uczelnia ekonomiczna w Polsce - Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Olimpiada jest na liście Ministra Edukacji i Nauki uprawniającej finalistów do zwolnienia z przystąpienia do części pisemnej  egzaminu zawodowego. Nasze uczennice zdobyły już praktycznie takie uprawnienia! Jedynym warunkiem jest przystąpienie do konkursu finałowego.
           Przypominamy, że Natasza i Oliwia to już dziesiąta i jedenasta finalistka największych, krajowych olimpiad hotelarskich z Technikum Hotelarskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Bolesławcu.
          Pierwszy raz w historii naszej szkoły hotelarskiej mamy dwie uczennice w finale ogólnopolskim  w tym samym roku!
          Coroczne sukcesy olimpijskie naszych uczennic to doskonała promocja kierunku hotelarskiego i całego Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Bolesławcu. Osiągnięcia te potwierdzają po raz kolejny wysoką jakość kształcenia. Dodatkowo, obie finalistki dostarczą naszej szkole sporą ilość punktów liczonych do rankingów szkół średnich.
          Nataszy i Oliwii gratulujemy i życzymy sukcesów w zmaganiach finałowych.