Skip to content Skip to navigation

TRZECI FINAŁ OGÓLNOPOLSKI !!! Natasza Zarówna - uczennica Technikum Hotelarskiego w finale ogólnopolskim kolejnej Olimpiady !!!

       Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że nasze hotelarki: Natasza Zarówna i Oliwia Jadach zostały finalistkami Olimpiady Umiejętności Hotelarskich.
       W poniedziałek 08.01.2024 r. , w Jeleniej Górze odbyły się eliminacje wojewódzkie  drugiej, równie prestiżowej Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej.
       Natasza Zarówna ponownie zdobyła II miejsce na Dolnym Śląsku ! Wynik ten kwalifikuje Nataszę do udziału w finale ogólnopolskim również i tej Olimpiady. Znalazła się w gronie trzydziestu najlepszych uczniów krajowych szkół hotelarskich.  Jest pierwszą uczennicą w historii Technikum Hotelarskiego  Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Bolesławcu, która w jednym roku szkolnym wystąpi w dwóch finałach największych olimpiad hotelarskich w Polsce. Jest to nasza dwunasta finalistka !
        Organizatorem XV edycji Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej jest Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy. Olimpiada organizowana jest pod patronatami: Ministerstwa Sportu i Turystyki, Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Polskiej Organizacji Turystycznej, Prezydenta Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej oraz Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej jest współfinansowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Laureaci i finaliści Olimpiady (w tym gronie jest już Natasza) są zwolnieni z przystąpienia do części pisemnej egzaminu zawodowego.
       W eliminacjach wojewódzkich brała też udział druga, nasza reprezentantka –  Maja Jerzyk. Maja uzyskała tyle samo punktów co 30 uczestnik zakwalifikowany do finału. Przegrała z nim tylko i wyłącznie dłuższym czasem wykonania olimpijskich zadań. To również doskonały wynik, za który należą się gratulacje.
       Uczennice Technikum Hotelarskiego od wielu lat przyzwyczaiły nas do tego, że odnoszą ogólnopolskie sukcesy. Rok szkolny 2023/2024 uznać należy jednak za wyjątkowy. Trzy finały ogólnopolskie trudno będzie kiedykolwiek powtórzyć.
      Trzymamy kciuki za Nataszę w obu finałach, gratulujemy i podziwiamy.

 
Natasza Zarówna1_0.jpg