Skip to content Skip to navigation

Veni, vidi, vici... Nasze hotelarki znowu najlepsze na Dolnym Śląsku !!!

.
 

Drużyna Technikum Hotelarskiego w składzie: Jagoda Iwaniec, Natasza Zarówna i Anna Dziweńka
powtarza sukces z ubiegłego roku i ponownie wygrywa prestiżowe zawody !!!
 

         W dniu 05.03.2024 r. w Zespole Szkół nr 2 w Lubinie odbyła się II edycja drużynowego Międzyszkolnego Konkursu Hotelarskiego o nagrodę Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. Są to jedyne zawody drużynowe hotelarzy na Dolnym Śląsku. Również na szczeblu krajowym nie są organizowane olimpiady zespołowe. W związku z tym była to niepowtarzalna okazja uczestnictwa w innej formule konkursowej. Oprócz merytorycznej wiedzy zawodowej członkowie poszczególnych zespołów muszą wykazać się: doskonałą organizacją pracy, optymalnym podziałem obowiązków, zgraniem i świetną koordynacją wykonywanych czynności, właściwym ich tempem przy zachowaniu dużej precyzji i dokładności. Wszystko to sprawia, że konkursy drużynowe sprawdzają inny zakres umiejętności i predyspozycji zawodowych. Są sporym wyzwaniem nawet dla najlepszych indywidualnie uczniów.
        Naszą szkołę w bieżącym roku reprezentowały podwójne finalistki olimpiad hotelarskich: Jagoda Iwaniec i Natasza Zarówna oraz  Anna Dziweńka. W zawodach brały udział zespoły z najlepszych szkół hotelarskich na Dolnym Śląsku.
 
Drużyna naszych mistrzyń, podobnie jak rok temu, zdecydowanie wygrała rywalizację na każdym z trzech etapów zmagań.
 
Jagoda, Natasza i Ania  zdobyły I miejsce i nagrodę główną!
 
        Nagroda została ufundowana przez Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego i ma postać vouchera na pobyt weekendowy w  Hotelu *** WYSPIAŃSKI w centrum Krakowa.  
        Kolejna wygrana hotelarek nie wymaga komentarza. Wielkie gratulacje dla naszych złotych dziewczyn! Krótkie wizytówki naszych bohaterek przedstawiają się imponująco:
Jagoda Iwaniec – podwójna laureatka olimpiad wojewódzkich, podwójna finalistka olimpiad ogólnopolskich, laureatka V miejsca olimpiady ogólnopolskiej, podwójna zwyciężczyni drużynowego wojewódzkiego konkursu międzyszkolnego.
Natasza Zarówna – podwójna  laureatka olimpiad wojewódzkich, podwójna finalistka olimpiad ogólnopolskich, zwyciężczyni drużynowego wojewódzkiego konkursu międzyszkolnego.
Anna Dziweńka - podwójna zwyciężczyni drużynowego wojewódzkiego konkursu międzyszkolnego.
 
 
        Natasza... powodzenia w finałach, które czekają Cię w najbliższych tygodniach.
        Jagoda i Ania.... ściskam kciuki za świetnie zdaną maturę. Z uwagi na to, że za kilka miesięcy kończycie już szkołę i był to Wasz ostatni występ konkursowy, dziękuję za  poprzednie i  obecne dokonania na olimpiadach i zawodach hotelarskich oraz życzę sukcesów w dalszej edukacji i życiu prywatnym.
 
Lucyna Hajduk

IMG_20240305_095720111.jpg

.