Skip to content Skip to navigation

Wielki sukces uczennicy Technikum Hotelarskiego na XV Olimpiadzie Wiedzy Hotelarskiej ! Natasza Zarówna laureatką IV miejsca w Polsce !!!

          W dniach 19 i 20 marca bieżącego roku w Wyższej Szkole Gospodarki, w Bydgoszczy odbywał się etap centralny XV Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Do zmagań przystąpiło 37 najlepszych hotelarzy z całego kraju, którzy w eliminacjach szkolnych oraz wojewódzkich pokonali kilka tysięcy konkurentów z ponad 150 szkół hotelarskich w Polsce. W finale naszą szkołę reprezentowały: Natasza Zarówna oraz Maja Jerzyk. Sam udział w zmaganiach finałowych był wielkim sukcesem młodych hotelarek i zapewnił im tytuł finalistek olimpiady oraz zwolnienie z przystąpienia do części pisemnej egzaminu zawodowego z egzaminacyjnym wynikiem 100 %.
          W pierwszym dniu zawodów uczestnicy rozwiązywali pisemny test teoretyczny. Natasza Zarówna uzyskała fantastyczny wynik - II miejsce  i zakwalifikowała się do ścisłego finału uzyskując tytuł laureatki olimpiady. Nie podaliśmy wczoraj tego wyniku nie chcą nakładać na Nataszę dodatkowej presji. W drugim dniu rywalizacji laureaci przystąpili do części praktycznej polegającej na: obsłudze gości hotelowych w recepcji oraz obsłudze konsumentów w restauracji. Wszystkie zadania wymagały biegłego posługiwania się językiem obcym.
Ostatecznie zmagania olimpijskie Natasza ukończyła na IV miejscu w Polsce !!!
           Nagrodą dla naszej mistrzyni hotelarstwa jest staż zawodowy w  **** City Park Hotel & Residence w Bydgoszczy.
          To wspaniały sukces naszej debiutantki olimpijskiej, która w bieżącym roku szkolnym może pochwalić się spektakularnymi dokonaniami:
  • laureatka II miejsca etapu wojewódzkiego XV Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej,
  • laureatka II miejsca etapu wojewódzkiego II Olimpiady Umiejętności Hotelarskich,
  • finalistka  XV Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej,
  • finalistka II Olimpiady Umiejętności Hotelarskich,
  • laureatka IV miejsca XV Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej,
  • laureatka I miejsca drużynowego, wojewódzkiego Międzyszkolnego Konkursu Hotelarskiego.
          Do wymienionych sukcesów Natasza Zarówna w przyszłym tygodniu może dopisać kolejny. Jutro wraca do Bolesławca z finałów Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej a w niedzielę wczesnym rankiem wyjeżdża razem z kolejną naszą reprezentantką – Oliwią Jadach do Ostródy na Mazurach, na finał Olimpiady Umiejętności Hotelarskich.
          Już dzisiaj Nataszę możemy zaliczyć do grona wybitnych olimpijek w historii Technikum Hotelarskiego oraz całego Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Bolesławcu, a także wszystkich szkół średnich powiatu bolesławieckiego. Jest piątą laureatką ogólnopolskich olimpiad hotelarskich w historii naszej szkoły. Obok Magdaleny Golsztajn (laureatka IV miejsca w kraju w roku szkolnym 2017/2018) oraz Jagody Iwaniec (laureatka V miejsca w kraju w roku szkolnym 2021/2022) Natasza Zarówna jest najbardziej utytułowaną olimpijką w całej historii Technikum Hotelarskiego.
          Nie zapominajmy o tym, że nasza druga reprezentantka Maja Jerzyk również odniosła życiowy sukces, którym jest tytuł finalistki XV Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej – znalazła się w bardzo wąskim gronie najlepszych hotelarzy w kraju.
 
           Natasza... Gratuluję fantastycznych sukcesów olimpijskich i konkursowych, życzę powodzenia na kolejnej olimpiadzie. Twoje dokonania powinny być inspiracją dla innych, są dowodem na to, że można osiągać wielkie cele nawet z perspektywy małego, powiatowego miasta.
           Maja... Udział w finale olimpiady to również i Twój wielki sukces.
           Składam również wielkie gratulacje Rodzicom naszych olimpijek, możecie być Państwo dumni z sukcesów Waszych córek.
 
Lucyna Hajduk
 
Przepraszamy za słabą jakość zamieszczonych zdjęć. Jeżeli organizator opublikuje oficjalne zdjęcia na stronie olimpiady to postaramy się je umieścić na stronie szkoły.

 

F2.jpg

Natasza Zarówna, Maja Jerzyk, Lucyna Hajduk.jpg

Natasza Zarówna i Maja Jerzyk.jpg

Natasza Zarówna i Maja Jerzyk 2_0.jpg

Natasza Zarówna 2.jpg

 

Natasza Zarówna.jpg