Skip to content Skip to navigation

Uczniowie klasy 4TE ruszyli sladami kampanii napoleońskiej w Bolesławcu

.

24 lutego 2022 roku uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Bolesławcu z klasy 4 technikum w zawodzie technik ekonomista w ramach zajęć wiedzy o kulturze wzięli udział w warsztatach w Muzeum Ceramiki w Bolesławcu  pn. „Lista zalet żołnierskich” prowadzonych przez Pana Michała Czerniawskiego oraz obejrzeli wystawę czasową „Śladami kampanii napoleońskiej w Bolesławcu”.
Główną oś wystawy stanowią wydarzenia doby napoleońskiej, które miały miejsce w Bolesławcu i jego najbliższej okolicy. Wraz z rekrutem Wielkiej Armii przemierzymy szlak bojowy od momentu zaciągu po opuszczenie Dolnego Śląska w 1813 r. Dzięki ekwipunkowi użyczonemu przez Fundację Twierdzy Nysa przeneśliśmy się do wojskowego obozu oraz poznaliśmy trudy życia szeregowego żołnierza. W nowy wymiar doświadczania przeszłości wprowadziła nas interaktywna makieta wykorzystująca technologię videomappingu, pozwalająca poznać lokalną historię w przystępny i atrakcyjny sposób.
Wystawa „Śladami kampanii napoleońskiej w Bolesławcu” jest jednym z działań projektu „1000 lat Górnych Łużyc – ludzie, grody, miasta”, dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG Polska Saksonia 2014-2020.

 
1=.jpg

11_1.jpg

16_0.jpg

7_3.jpg

42.JPG

55.jpg

63.jpg

59_0.jpg

68.jpg

81.jpg

85.JPG

83.JPG

P1070862 (Copy).JPG

.

Typ: 
Zwykła