Programu Współpracy Transgranicznej Saksonia-Polska 2007 – 2013

31-0.png
 
LOG-IN (pełny tytuł: Wspólne działania szkoleniowe z zakresu zastosowania nowych mediów i technologii w nauczaniu języków obcych ukierunkowane na tworzenie innowacyjnych materiałów edukacyjnych) to niemiecko-polski projekt transgraniczny realizowany od kwietnia 2012 do grudnia 2014 w ramach Operacyjnego Programu Współpracy Transgranicznej Saksonia-Polska 2007 – 2013 (SN-PL). Partnerem wiodącym jest Bildungswerk der Sächsischen Wirtschaft gGmbH w Dreźnie (Ośrodek Kształcenia Saksońskiej Gospodarki), partnerami projektu są Multimedialne Centrum Językowe przy Technicznym Uniwersytecie w Dreźnie oraz Euro Szkoła Sp. z o.o. w Zgorzelcu. 
W ramach tego projektu nauczyciele języków obcych biorą udział w cyklu szkoleń online mających na celu rozwijanie umiejętności tworzenia atrakcyjnych materiałów w procesie nauczania języka obcego. Każdy moduł szkolenia trwa 6 tygodni i obejmuje inny obszar nauczania języka obcego(np. słownictwo, mówienie itp.)
 
 
Współpraca z organizacją AIESEC
AIESEC jest największą organizacją studencką na świecie. Jest obecny w ponad 110 krajach oraz zrzesza ponad 60 000 członków. W celu zapewnienia rozwoju przyszłych liderów, AIESEC oferuje swoim członkom doświadczenie liderskie oraz międzynarodowe w ramach praktyk zagranicznych. W AIESEC studenci aktywnie zdobywają praktyczną wiedzę w globalnym środowisku.
Obecnie w AIESEC działa ponad 80 000 osób. 800 000 osób zakończyło już swoją przygodę z AIESEC (Alumni).
AIESEC w liczbach:
·                                 124 krajów i terytoriów
·                                 2400 uniwersytetów
·                                 86000 członków 86 000
·                                 15 000 wolontariatów zagranicznych
·                                 5000 praktyk zagranicznych
·                                 24000 doświadczen liderskich
·                                 8000 partnerów
·                                 500 konferencji rocznie na całym świecie
·                                 64 lata doświadczenia
 
W naszej szkole studenci uczestniczący w programie AIESEC odbywają swoje praktyki i prowadzą zajęcia dla uczniów naszej szkoły. Odbywają się one w języku angielskim i dotyczą kultury oraz historii krajów z których pochodzą studenci. W trakcie współpracy z organizacją AIESEC naszą szkołę odwiedzili studenci z bardzo różnych krajów, np.: Brazylia, Meksyk, Indie, Gruzja, Ukraina, Nowa Zelandia, Wietnam, Indonezja, Japonia, Chiny  
 
pobrany plik_0.png

 

Slajd na głównej: 
nie